CELJE GRAND PRIX OPEN

V soboto, 24. 10. 2015, je v Celju potekal tradicionalni turnir Celje grand prix open. Turnir je bil zaznamovan z dobro udeležbo in odlično organizacijo. Nastopajoči so igrali v vseh petih disciplinah in dveh kategorijah (združene so bile ženske dvojice), nastopilo pa je preko 80 igralcev iz vse Slovenije, ter Hrvaške. Prav tako so nastopili vsi najboljši igralci iz Trump lestvice, kar je že na začetku turnirja obetalo na izenačene in zanimive dvoboje.
Pri moških posamezno je prvič nastopil Matic Turinek (BK Medvode), ki je z odlično igro presenetil vse in na koncu premagal v finalu zelo dobrega Tonija Hotka (BK Pišece) (19, 17). Tretje mesto je osvojil lanski zmagovalec Mitja Bajželj, ki je za tretje mesto premagal Matjaža Krkača (19, 19).
Moške dvojice sta po hudem boju dobila favorita Albrecht-Korenčič. V izenačenem finalu sta po treh nizih premagala navezo Gotal-Kelher (-18, 23:21, 19), tretja pa sta bila Duralija-Repše.
Ženske dvojice sta dobili najboljši iz pretekle sezone Mlejnik-Šarić in dokaj gladko premagali v finalu Zagrebško navezo Kovačić-Mikuš (10, 13). Tretje mesto sta zasedli mati in hči Miklič (13, 9).
Iskrilo se je tudi pri mešanih dvojicah. Zmagala je Zagrebška naveza Lovrić-Šarić. Na tri nize sta bila boljša od Albrechta in Mlejnikove (14, -13, 13). Tretje mesto pa sta na koncu zasedla Hotko-Mikuš.
Tudi v B kategorijah so igralci pokazali lepe igre. Zmagovalci pa so bili Roman Miholčič (MP), Szuana Gumbas (ŽP), Andrej Hebar in Bojan Mihajlovič (MD), ter Andrej Mokotar in Klavdija Blažek (MIX).
Organizator se je ponovno izkazal z odlično organizacijo in pogostitvijo vseh udeležencev turnirja.
Naslednji turnir bo že 7.11.2015 v Brežicah, ter 14.11.2015 v Kungoti, na katerega ste vsi igralci vljudno vabljeni!