ŽIRI OPEN, 26.12.2015
V soboto, 26.12.2015, se je v Žireh odvijal še zadnji rekreativni badminton turnir v tem koledarskem letu. Tradicionalnega turnirja se je udeležilo nekoliko manj igralcev, kot smo navajeni, so pa bili dvoboji vseeno zelo zanimivi in izenaÄeni. Udeleženci so lahko igrali tudi za vsa nižja mesta. Turnirja so se udeležili igralci domaÄega kluba, Idrije, Poljan, Ljubljane, Postojne in Zagreba.Tokrat se je igralo le v disciplinah moški in ženske posamezno, kategorije pa so bile združene.
Pri moških posamezno, kjer je nastopilo 13 fantov, so imel najveÄ uspeha igralci iz ŠRD Idrije, saj so v polfinale prišli prav vsi predstavniki tega kluba. NajveÄ znanja je pokazal Jani Muravec, ki je v finalu v treh nizih odpravil Mirana VihteliÄa (-18, 11, 16). Tretje mesto je zasedel Janko BaÄnar, ki je bil v treh nizih boljši od Roberta Krefta (-2, 16, 18).
Deklet se je tokrat zbralo šest. NajveÄ uspeha je imela Maja Žubrinić, ki je bila boljša od Dunje Vidić, ter Anje Golob. Finalni dvoboj se je konÄal z rezultatom 21:16 ; 27:25.
Na koncu je potrebno pohvaliti lokalni klub ŠRD Žiri, ki je tudi tokrat pripravil turnir na zelo visokem nivoju. Želimo si, da bi se prihodnje leto turnirja udeležilo še veÄje število igralcev.
GALERIJA
