SVETA ANA OPEN, 25.11.2017
V soboto, 25.11.2017 je na Sveti Ani v Slovenskih goricah potekal tretji badminton turnir, ki postaja že tradicionalni. Turnirja so se udeležili predvsem igralci Štajerske regije, igralo pa se je v skupinah B in C.Pri moških posamezno v skupini B se je igralo v skupinskem sistemu. NajveÄ zmag je dosegel Lenart Žuber, drugo mesto je zasedel Andrej Mokotar, tretje mesto pa je pripadalo Roku Berdenu, ki je na turnirju nastopal tudi v vlogi glavnega organizatorja.
V skupini B je zmaga odšla v Celje, saj je Andrej Polak slavil v treh nizih.
Dekleta so v disciplini posamezno igrala v združeni skupini. Zmaga je odšla v Celje. Veronika Jelen Polak je slavila v finalnem obraÄunu na tri nize. Boljša je bila od domaÄinke Natalije Maher. Tretje mesto je osvojila perspektivna igralka BK Kungote Vesna HaliÄ.
Pri moških posamezno je bila konkurenca najveÄja. Na najvišjo stopniÄko pa sta stopila izkušena Denis Dretnik in Andrej Mokotar. V finalu sta dokaj gladko slavila in odpravila domaÄina Boruta Kocbeka in Boštjana ZemljiÄa.
Najbolj razburljivo pa je bilo prav gotovo v disciplini mešanih parov. V tretjem nizu (21:18) se je odloÄil finalni dvoboj, kjer sta slavila Lenart Žuber in Klavdija Blažek.
Športno društvo Sveta Ana se je pri organizaciji turnirja zelo izkazalo, zato upamo, da se vidimo tudi prihodnje leto.
REZULTATI
GALERIJA 1
GALERIJA 2
GALERIJA 3
