TRUMP MASTERS, 15.5.2010

IMG_9569.jpg
V soboto, 15.5.2010 se je v ŠC Dolgi most v Ljubljani odvijal še zadnji turnir v sklopu Trump lestvice. Masters sicer ni več štel za točke, je bil pa turnir lepa priložnost za dober zaključek uspešno izpeljane rekreativne sezone. Na turnirju je nastopilo veliko igralcev iz Slovenije in Hrvaške, ki so s številčno udeležbo potrdili, da je veliko zanimanje za rekreativni badminton.
Opazen je bil tudi velik kvalitetni napredek v igri pri mnogih igralcih, ki so v relativno kratkem času postali zelo dobri rekreativni igralci.

Pri moških posamezno, kjer je bila konkurenca najmočnejša, je zmagal Niko Alič. Niko se je moral zelo potruditi v polfinalu proti Damjanu Reparju, kjer je zmagal šele v tretjem nizu (-9,13,7). V finalu pa je nekoliko bolj gladko premagal Mirana Vihteliča. Miranu sicer ni uspelo v letošnji sezoni zmagati na open turnirju, je pa na koncu osvojil odlično drugo mesto.
Pri dekletih je ponovno slavila Ana Perpar, ki je v finalu premagala presenetljivo drugo Danijelo Markoč (5,6). Danijela je osvojila skupno četrto mesto na končni Trump lestvici, verjetno pa bi bila še višje, če bi igrala na turnirjih skozi vse leto.
Pri moških dvojicah sta zmagala izkušena specialista za dvojice Zaletel in Duralija. V finalu sta dobila dvoboj proti Janezu Vtiču in končnemu zmagovalcu Blažu Zakotniku (13,10). Več sreče je imel Zakotnik pri mešanih dvojicah, kjer je skupaj z Evo Meglič v treh nizih zmagal, ter s tem potrdil tudi skupno zmago pri mešanih dvojicah na končni Trump lestvici.
Pri ženskih dvojicah sta zmagali v konkurenci štirih parov Eva Meglič in Karin Bokal.
 
 
Piknik se je zaradi dežja preselil pod streho oz. v notranje prostore, ob dobri hrani in pijači pa ni manjkalo dobrega razpoloženja.

GALERIJA

REZULTATI